26 listopada o godzinie 8mej Szkoła Polska serdecznie zaprasza na film "Złodziej w sutannie" który będzie wyświetlany w kawiarence. Podczas filmu kawiarenka

Spektakl Sceny Faktu opowiada o brawurowej, tajnej akcji „uwolnienia” kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i o niezwykłej postaci księdza Józefa Wójcika, który wykradł go z klasztoru na Jasnej Górze.

Historia miała początek w zainicjowanej przez kardynała Stefana Wyszyńskiego peregrynacji Obrazu w polskich parafiach i „aresztowaniu” go przez milicję w 1966 roku, w związku z czym przez sześć lat szlakiem nawiedzenia wędrowała jedynie pusta rama.

Więcej informacji o filmie na tej stronie.Trailer filmu można przeglądnać na You Tube.

Przed seansem będzie możliwość zakupu kawy, herbaty, ciasta, lampki wina i ciepłego posiłku. Zapraszamy, na pewno nie pożałujecie! WSTĘP WOLNY !!

ARCHIWALNE WIECZORKI SĄ TUTAJ.